Polska Liga Esportowa

Rusza pierwsza Polska Liga Esportowa

Nie można mieć wątpliwości, że e-sport na świecie rozwija się w niezwykłym tempie. Nie inaczej jest również w Polsce, gdzie najpopularniejsze są gry League of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive. Skoro tak wielu miłośników e-sportu, jak i samych graczy ucieszy fakt, że nad Wisłą rusza pierwsza Polska Liga Esportowa.

Będzie ona miała format ligowy, co oznacza, że drużyny będą w niej grały systemem każdy z każdym. Zmagania na pewno będą ciekawe. Choćby z tego względu, że w puli jest aż 240 tysięcy złotych. Patrząc na nagrody w najważniejszych turniejach, być może nie jest to wiele, ale biorąc pod uwagę nasz rynek, na pewno jest o co walczyć.

Nagrody finansowe

Warto zauważyć, że system rozgrywek, jaki oferuje Polska Liga Esportowa jest skonstruowany tak, że każda z drużyn będzie otrzymywać pieniądze na bieżąco. Nagradzane będą zarówno zwycięstwa, jak i remisy. Zwycięstwo da drużynie 1200 zł, remis z kolei połowę tej kwoty. Jest to o tyle ważne, zapewni stałe źródło dochodu najlepszym drużynom. Poza tym nie zapominajmy, że będą oni mogli liczyć na kontrakty sponsorskie, a tym samym pozwolić sobie na podwyższanie umiejętności choćby w turniejach międzynarodowych.

Dodajmy jeszcze, że w każdej z lig wystąpi osiem zespołów. Pięć z nich zostanie do nich zaproszonych. Trzy kolejne będą wyłonione w ramach eliminacji. Gra toczyć się będzie w formacie BO2, a więc rozgrywane będą dwie mapy na grę.

Eliminacje do lig ruszyć mają jeszcze w marcu. Początek sezonu zasadniczego, po którego zakończeniu cztery najlepsze drużyny awansują do fazy play-off, zaplanowano na kwiecień.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *