Samsung zrezygnuje z Androida?

Nie da się ukryć, że najwięcej urządzeń na bazie Androida tworzy obecnie Samsung. Być może już wkrótce się to zmieni, a koreański koncern w ogóle zrezygnuje z tej platformy. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że Samsung ma bazujący na Linuksie system Tizen, który zresztą wykorzystywany jest nie tylko w zegarkach i telewizorach, ale także kilku smartfonach tej marki.

Jeden z pracowników firmy, który woli pozostać anonimowy twierdzi, że Samsung chce sprawić, aby jego produkty kojarzone były z ich własnym systemem. Warto zauważyć, że Tizen dobrze znany jest już między innymi na rynku indyjskim, gdzie królują smartfony serii Z. Czy zmiana systemu będzie miała charakter globalny?

Trudno sobie wyobrazić dziś urządzenia marki Samsung bez Androida a bazujące na systemie Tizen, jednakże kto wie. Jak na razie nie mamy się jednak czego obawiać. Przynajmniej dopóki Samsung oficjancie nie potwierdzi tego, że rezygnuje z Androida i stawia na Tizena. Zagadką pozostaje, jak daleka jest to przyszłość, choć jak mówi pewne przysłowie w każdej plotce jest ziarnko prawdy, a więc pewnie nie inaczej jest też i tym razem.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *