Selfly

Selfly – dron w obudowie smartfona

Do dronów każdy z nas zdążył się już przyzwyczaić. Skoro tak być może warto mieć je zawsze pod ręką? Jeśli interesują Was drony miniaturowe, które moglibyście zmieścić… w obudowie swojego smartfona słuchajcie uważnie. Startup Selfly postanowił bowiem zintegrować minidrona z osłoną tylnej ścianki w telefonie.

Osłona, w której znaleźć ma się dron, powinna być zintegrowana z najpopularniejszymi modelami smartfonów na świecie. Nie jest tajemnicą, że największe problemy stanowią tutaj kamery główne, choć wydaje się, że twórcom uda się ten problem rozwiązać. Poza tym dla wielu minusem być może będzie grubość smartfona. Osłona Selfly ma mieć 9 mm, a więc do grubości Waszej słuchawki dołożyć trzeba blisko centymetr.

Sam dron ma być wyposażony natomiast w 8 Mpix kamerę i akumulator 650 mAh. Szkoda, że nie będzie on większy, bo taka pojemność pozwoli mu tylko na pięć minut pracy.

Środki na realizację tego projektu są już zbierane na Kickstarterze. Pierwsi zainteresowani osłonkę taką mogą nabyć za 79 dolarów. Później będzie ona o 60 dolarów droższa.

Zauważmy też, że nie jest to nowa idea. Do sprzedaży właśnie wchodzi bazujący na podobnej koncepcji dron AirSelfie, którego prezentację mieliśmy kilka miesięcy temu.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *