Sirius A – komputer w wersji mini

Nie można mieć wątpliwości co do tego, że w ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele małych komputerów, które zabrać możemy ze sobą w zasadzie wszędzie. Kolejnym z tego typu PC-ów jest Sirius A, który stworzony został przez firmę Ockel.

Na tle konkurencji wyróżnia się on między innymi 6-calowym dotykowym ekranem Full HD. Poza tym pracuje on pod kontrolą 64-bitowego systemu Windows 10 i współpracuje z innymi programami Microsoftu. Dodajmy tu jeszcze, że wyposażono go w procesor Intel Atom x7-8750, 4GB pamięci RAM, przednią kamerkę, głośniki czy mikrofon.

Zauważmy tutaj, że jest to projekt croundfoundingowy, ale nie ma się czym martwić, ponieważ wymagane 100 tysięcy dolarów w serwisie Indiegogo zebrano w zaledwie dwa dni. Obecnie na koncie tego projektu mamy kwotę 2,5 razy większą, a do jego zakończenia pozostało jeszcze ponad 20 dni.

Jako że jego najtańsze wersje dawno się skończyły, najbardziej intratną propozycją jest Sirius A ze 128 GB kartą pamięci, który kupimy za 559 dolarów lub mini komputer jej pozbawiony za 10 dolarów mniej. Jego cena sklepowa wynosić ma natomiast 699 dolarów.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *