Smach Z ponownie trafia na Kickstartera

Z oddaniem się mobilnej rozrywce nikt z nas wielkiego problemu mieć dziś nie może, ponieważ okazji jest do tego co niemiara. Wystarczy średniej jakości smartfon, a gry mobilne nie będą miały przed nami tajemnic. Nie jest mimo wszystko tajemnicą, że nie przy wszystkich tytułach gra przez smartfona jest wygodna. Jeśli szukacie czegoś znacznie bardziej komfortowego, na pewno sprawdzi się tutaj handheld Smach Z, który ponownie pojawił się na Kickstarterze.

Przypomnijmy, że ta konsola na portalu crowdfundingowym pojawiła się już w roku ubiegłym, ale szybko się z takiego projektu wycofano, zabierając się najpierw za przygotowanie prototypu. Teraz projekt powrócił. Jego celem jest zebranie 250 tysięcy euro, co nie będzie problemem patrząc na to, że już zebrano ponad 240 tys. euro.

Odnosząc się do specyfikacji, otrzymujemy tu 6-calowy dotykowy panel Full HD, 4-rdzeniowy procesor AMD Merlin Falcon RX421BD o taktowaniu 2,1 GHz oraz grafikę AMR Radeon R7 o taktowaniu 800 MHz. Poza tym w zależności od modelu platformę tę wyposażono w 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane lub z 8 GB pamięci RAM i 128 GB na dane oraz baterię, która pozwala na pięć godzin grania. Na wyposażeniu znalazły się także porty USB typu C, HDMI oraz łączność WiFi i Bluetooth. Poza tym model Pro, a więc bogatszy pod względem pamięci oferować będzie 1,3 MPix aparat i wsparcie dla LTE. Oba modele – bazowy i Pro pracować będą pod kontrolą Windowsa 10 lub Linuxa.

Dodajmy jeszcze, że sam kontroler to natomiast analogowa gałka oraz 4 przyciski akcyjne, 2 przyciski tylne i 2 dotykowe panele w stylu kontrolera Steam.

Pierwsze dostawy zamawianych konsol ruszyć mają w kwietniu. Aby stać się ich nabywcą, zapłacić trzeba 299 euro. Po premierze cena modelu Pro wynosić powinna 200 euro więcej.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *