Essential PH-1

Smartfon Essential PH-1 od firmy Andy’ego Rubina

W końcu doczekaliśmy się zapowiedzi pierwszego smartfona marki Essential, której właścicielem jest Andy Rubin, znany między innymi jako współzałożyciel firm Dan. Mowa o smartfonie Essential PH-1. Wydaje się, że może to być produkt, który wielu z nas zaskoczy bardzo pozytywnie.

Unikalny ekran i dwa aparaty

Zacząć rzecz jasna trzeba od 5,71-calowego wyświetlacza „Full Display” LCD LTPS, oferującego rozdzielczość 2560 × 1312 pikseli. Co istotne jest on niemal bezramkowy. Dodatkowo wyróżnia się zaokrąglonymi rogami oraz wcięciem na przednią kamerkę.

Oczywiście znajdziemy tu także podwójny aparat tylny 2 × 13 MPix. Jeden z nich jest RGB, drugi z kolei monochromatyczny. Ponadto telefon zaoferuje nam również 8 MPix kamerkę do selfie.

We wnętrzu Essential PH-1 znajdziemy natomiast układ Snapdragon 835 wspierany przez nawet 4 GB pamięci RAM czy 128 GB pamięci na dane, ale bez możliwości rozszerzenia poprzez kartę microSD. Jego akumulator ma natomiast pojemność 3040 mAh. Systemem operacyjnym będzie Android 7.1 Nougat z autorską nakładką.

Dwa dodatkowe piny

Poza tym telefon ma też dwa dodatkowe piny zlokalizowane obok tylnego aparatu. Wykorzystać możemy je na dodatkowe akcesoria, a więc kamerkę 360 stopni z dwoma obiektywami 12 MPix oraz cztery mikrofony. Essential oferuje też stację dokującą Essential Phone Dock umożliwiającą magnetyczne połączenie.

Poznaliśmy już też cenę tego modelu. PH-1 bez kamerki kosztować będzie 699 dolarów. Wyposażony w to akcesorium jest o 50 dolarów droższy. Na razie do nabycia będzie tylko w USA, choć z biegiem czasu trafi pewnie też na Stary Kontynent.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *