Smartfony Archos Cobalt już w Polsce

Smartfony z serii Archos CobaltArchos 50 Cobalt oraz 55 Cobalt Plus dotarły już na polski rynek. Czy są to telefony, którym warto się przyjrzeć nieco bliżej?

Zacznijmy od tego, że oba telefony są do siebie bardzo podobne. Patrząc na ich stylistykę, zobaczymy wiele wspólnych elementów, choć te są także w ich specyfikacji technicznej. Oba smartfony bazują na systemie Android 5.1 Lollipop, mają ekran IPS o rozdzielczości 1280 × 720 pikseli oraz procesor MediaTek MT6735P. Poza tym wyposażono je w funkcję Dual SIM, a więc mogą korzystać z dwóch kart SIM jednocześnie.

Archos 50 Cobalt ma przekątną 5 cali, a procesor jest tu wspomagany przez 1GB pamięci RAM. 55 Cobalt Plus z kolei może pochwalić się o pół cala większym ekranem oraz zwiększoną do 2 GB pamięcią RAM. Warto zauważyć, że ulepszony model ma 16, a nie 8 GB pamięci wewnętrznej oraz pojemniejszy akumulator. 2000 mAh dostępne w modelu 50 Cobalt zastąpiono tu akumulatorem o pojemności 2700 mAh.

Na przystępne wyglądają natomiast ceny obydwu telefonów. Pierwszy z nich kosztuje 489 złotych, drugi jest natomiast o 110 zł droższy.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *