smartwatch z Windowsem 10

Smartwatch z Windowsem 10 od firmy Trekstor

Wszystko wskazywało na to, że mimo początkowego zainteresowania smartwatch z Windowsem nie powstanie już nigdy. Microsoft był bowiem zainteresowany stworzeniem takiej platformy, ale z czasem porzucił ten pomysł. Rzeczywiście gigant z Redmond inteligentnego zegarka z tym systemem nie wypuści. Zrobi to jednak inna firma. Smartwatch z Windowsem 10 przygotowuje niemiecka firma Trekstor.

Windows 10 IoT Core

Wprawdzie nie mamy jeszcze pełnej specyfikacji tego zegarka, ale co nieco już wiadomo. Tak oto działać ma on pod kontrolą systemu Windows 10 IoT Core. Ponadto wyposażony będzie w 1,54-calowy wyświetlacz chroniony szkłem Gorilla Glass 3 oraz obsługiwać standardy łączności Wi-Fi i Bluetooth.

Pełna specyfikacja znana powinna być w ciągu kilku najbliższych tygodni. Producent zapewnia jednak, że smartwatch ten wyposażony będzie w wystarczającą ilość pamięci wewnętrznej, procesor o odpowiedniej mocy obliczeniowej czy akumulator gwarantujący długi czas pracy. Nie jest również tajemnicą, że obsłuży on uniwersalne aplikacje Windows i połączy się z chmurą.

Nie wiemy niestety, kiedy taki zegarek zadebiutuje oraz w jakiej będzie cenie. Niewykluczone jest za to, że poza wersją bardziej profesjonalną pojawi się również konsumencki smartwatch z Windowsem 10 o słabszych parametrach.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *