Sony i Panasonic pracują nad telewizorami 8K

Pisaliśmy ostatnio, że w Japonii nadawca NHK zaczął już prezentować wybrane materiały w rozdzielczości 8K. Wszystko po to, aby igrzyska olimpijskie, które za cztery lata odbędą się w Tokio były czymś niezwykłym, a kibic, który nie znajdzie się na stadionie, nie stracił na atrakcyjności i mógł w najwyższej rozdzielczości oglądać je w TV. Widocznie nie było to rzucanie słów na wiatr. Dwie uznane firmy produkujące sprzęt elektroniczny, a więc między innymi telewizory zapowiedziały bowiem, że zrobią wszystko, aby TV w rozdzielczości 8K do tego czasu na rynku były już dostępne i to wcale nie w astronomicznej cenie.

Sony i Panasonic, bo o nich mowa chcą nawiązać współpracę z nadawcą HNK w celu stworzenia kompatybilnych z ich transmisjami odbiorników.

Przypomnijmy jednak, że telewizory 8K jest już na rynku. Takim modelem może pochwalić się między innymi Sharp, choć nie cieszy się on wielką popularnością ze względu na wysoką cenę. Kosztuje on bowiem 160 tysięcy dolarów. Sony i Panasonic nie będą się tak spieszyć i najwcześniej takie TV stworzą w roku 2018, a bardzo możliwe, że światło dzienne ujrzą one dopiero w roku igrzysk olimpijskich.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *