specyfikacja konsoli Project Scorpio

Microsoft uchylił rąbka tajemnicy. Oto specyfikacja konsoli Project Scorpio

W końcu dzięki ujawnieniu informacji przez Digital Foundry znana jest nam specyfikacja konsoli Project Scorpio. Microsoft dopuścił do swoich dokumentów ekipę Digital Foundry, a więc możemy sądzić, że są one wiarygodne. Tak więc, jak prezentuje się konsola, która określana jest mianem najpotężniejszej platformy do gier wszech czasów?

Specyfikacja

Tak oto Project Scorpio wyposażono w ośmiordzeniowy procesor x86 taktowany zegarem 2,3 GHz. Poza tym mamy tu również układ graficzny z 40 zmodyfikowanymi jednostkami obliczeniowymi w 1172 MHz, a także 12 GB pamięci operacyjnej GDDR5 o przepustowości aż 326 GB/s.

Ponadto na jej wyposażeniu znajdzie się dysk 1 TB oraz zasilacz 245 W, który ma być znacznie efektywniejszy od tych zainstalowanych w Xboxach. Jeśli zaś chodzi o chłodzenie, to znajdziemy tutaj układ składający się z radiatora z komorą parową oraz wentylatora.

W konsoli tej znajdziemy również całkiem nowy napęd optyczny. Co ciekawe umożliwia on odtwarzanie materiałów wideo, które zapisane są na Blu-ray w rozdzielczości 4K Ultra HD. Z kolei nagrywarka Xbox GameDVR pozwala na zapisywanie wideo w jakości 4K60p i w HDR.

Jeśli możemy się jeszcze nad czymś zastanawiać to tylko nad tym, jak wyglądać będzie jej obudowa. Pewne jest natomiast, że układ wszystkich portów pozostanie niezmieniony w stosunku do Xbox One S.

Gry z Xbox One także na Project Scorpio

Skoro specyfikacja konsoli Project Scorpio nie jest już żadną tajemnicą, warto przyjrzeć się dostępnym tutaj tytułom. Otóż wiemy już, że każda gra na Xbox One będzie także dostępna na Project Scorpio. Dodatkowo żadnego problemu nie powinno być tu również z grami, które na Xbox One miały problem z płynnością. Na nowej konsoli Microsoftu powinny one działać bez zarzutu.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *