Sposoby na słaby akumulator w Twoim telefonie

Obecnie niemal każdy posiadacz telefonu wykorzystuje go nie tylko do prowadzenia rozmów czy korespondencji poprzez wiadomości tekstowe, ale też do wielu innych czynności. Bardzo często korzystamy tu z różnych aplikacji, które często bazują na podłączeniu do sieci. To z kolei bardzo szybko potrafi doprowadzić do upadłości nasz akumulator. Nawet jeśli wcześniej był on naładowany niemal do pełni.

Brak energii w telefonie to już z kolei ogromny problem, bo taki telefon w zasadzie do niczego się już nie nadaje. Jeśli nie wiesz jak zacząć ją oszczędzać, kiedy poziom naładowania zbliża się do końca, na pewno nasz poradnik będzie Ci bardzo pomocny.

Tryb oszczędzania energii

Kiedy naszemu smartfonowi kończy się energia, w pierwszej kolejności powinniśmy przestawić go na tryb jej oszczędzania, co jest zadaniem bardzo łatwym, które wykonamy w kilku krokach.

Tryb oszczędzania energii

W telefonach z Androidem wejść trzeba w Ustawienia, a następnie Tryb oszczędzania energii”. Przy smartfonach z systemami iOS wchodząc w Ustawienia, a kolejno Bateria oraz Tryb niskiego zużycia”.

Najwięcej pracy jest tu przy smartfonach z Windows Phone, kiedy to najpierw musimy wejść w menu Ustawienia, a następnie Oszczędzanie baterii i Od teraz do następnego ładowania”. W kolejnym kroku powinniśmy wejść w ekran Wykorzystanie i przy ważnych aplikacjach zaznaczyć opcję Zezwól na działanie tej aplikacji w tle”.

Wykrywanie aplikacji energochłonnych

Pewne jest, że niektóre aplikacje w smartfonie zużywają o wiele więcej energii aniżeli inne. Tym samym warto sprawdzić, które z nich będą najbardziej energożerne.

Jeśli nasz smartfon ma system iOS, należy krok po kroku wejść w Ustawienia, Ogólne, Użycie i Użycie baterii”. Jeżeli z kolei jest to Android lub Windows Phone trzeba otworzyć ekran Ustawienia, a następnie Oszczędzanie energii”. Dodatkowo w Androidach wchodzimy w ekran Bateria, a w Windows Phone w Wykorzystanie”.

Zamykanie aplikacje, które działają w tle

Aby zamknąć aplikacje działające w tle w smartfonach pracujących w oparciu o system Android należy nacisnąć przycisk z ikoną prostokąta, a następie wybrane aplikacje przeciągnąć do boku. W urządzeniach z systemami iOS i Windows Home aplikacje przeciągamy do góry naciskając wcześniej odpowiednio przyciski Home oraz Wstecz”.

E-mail bez trybu push

Wielokrotnie na swoich telefonach korzystamy też z poczty e-mail. Chcąc zachować dłuższą żywotność baterii, należy zrezygnować z ich pobierania, a jedynie wiadomości odczytywać przy otwarciu specjalnej aplikacji.

E-mail bez trybu push

W tym celu w telefonach z Androidem wejść trzeba w Ustawienia i Konta usuwając następnie zaznaczenie przy informacji Automatyczna synchronizacja”.

W iOS także zaczynamy od wejścia w Ustawienia, a kolejno w ekran Poczta, kontakty, inne i Pobierz nowe dane”. Wyłączamy tam opcję Push, jednocześnie ustawiając sprawdzenie jej co pół godziny, godzinę lub konfigurację ręczną.

Ciemne barwy w ekranach AMOLED

Oszczędzić energię można także na ekranach. Przynajmniej jeśli są to ekrany AMOLED, które dają nam taką możliwość.

W Androidach przytrzymujemy wówczas dłużej wolne miejsce na ekranie i kolejno pod Tapety i Obrazy wybieramy obrazy ciemne.

W systemach z Windows Phone pracy jest więcej. Wejść trzeba w Ustawienia, a później Ekran blokady, Obraz tła i Zdjęcie”. Kolejno wciskamy Ustawienia i Ekran + Motyw, a pod Tło wybieramy ciemne zdjęcie.

Z pewnością owe działania pomogą oszczędzić na zużyciu baterii i sprawić, że akumulator rozładowywał się będzie wolniej. Warto jednak pomyśleć nad jakimś zewnętrznym źródłem energii. Obecnie bardzo dobrze wypadają tu tak zwane Powerbanki będące swego rodzaju dodatkowymi akumulatorami, które zawsze można podpiąć do smartfona i tym samym naładować jego akumulator. Jest to rozwiązanie godne uznania, tym bardziej że nie zajmują one wiele miejsca.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *