Sprawdź, czy i kiedy otrzymasz aktualizację do Androida 7.0 Nougat

W ostatnim artykule informowaliśmy o zmianach, które niesie w sobie system Android 7.0 Nougat. Skoro wiecie już, co będzie on w sobie zawierał, z pewnością interesuje was kwestia jego aktualizacji. Nawet jeśli producent Twojego smartfona zdecyduje się na aktualizację, nie oznacza to, że obejmie ona Twoje urządzenie. Sprawdźmy więc, użytkownicy których smartfonów będą mogli już wkrótce cieszyć się nowym Androidem.

Google Nexus

W pierwszej kolejności na system Android 7.0 Nougat liczyć mogą użytkownicy urządzeń mobilnych Google, a więc smartfonów z serii Nexus. Na początku aktualizację taką otrzymają smartfony Nexus 5X oraz Nexus 6P i tablet Pixel C. W późniejszym czasie liczyć na niego będą mogli posiadacze Nexusa 6, Nexusa Player, Nexusa 9 oraz Androida One. Niestety potwierdziło się, że Androida 7.0 Nougat nie otrzymają posiadacze Nexusa 5.

Google Nexus 6P

Sony

Pełną listę urządzeń, które zostaną objęte aktualizacją do Androida 7.0 Nougat podała także firma Sony. Ta jest dość długa i zawiera w sobie urządzenia takie jak Xperia X Performance, Xperia XA Ultra, Xperia XA, Xperia X, Xperia Z5 Premium, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5, Xperia Z4 Tablet oraz Xperia Z3+.

Xperia X Performance
Producent zaznacza jednak, że lista ta może zostać wydłużona. Nie wiemy też, jak będzie przebiegał proces aktualizacji. Z tego, co nam wiadomo, ta uzależniona ma być od konkretnego regionu oraz operatora.

LG

Listy takiej nie podało jak na razie LG, choć bardzo prawdopodobne jest, że w system ten będzie wyposażony LG V20, który na rynku dostępny ma być już siódmego września. Wątpliwości nie podlega także i to, że pod kontrolą tego systemu działać będą LG G5 oraz ubiegłoroczny LG G4. Co do reszty smartfonów tego producenta takiej pewności mieć nie można i poczekać trzeba na jego pełną listę.

LG V20

Samsung

Żadnej informacji na ten temat jak na razie nie podał także Samsung, choć możemy spodziewać się tego, że w przypadku tego smartfona aktualizację otrzymają Note 7, Galaxy S7, S7 Edge, Galaxy S6, S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus oraz Note 5.

Galaxy S7

Huawei

Huawei zarzeka się, że jego nowe produkty będą otrzymywać aktualizację co najmniej przez dwa lata. Wprawdzie na razie lista urządzeń, które mają zostać poddane aktualizacji, nie jest jeszcze znana, to niemal pewne jest, że nowy system pojawi się w smartfonach Huawei P9, P9 Plus oraz Mate 8. Pełna lista tego producenta pojawić ma się natomiast wkrótce.

Huawei P9

HTC

Wielce zawiedzeni mogą być użytkownicy smartfonów marki HTC. Firma ta podała właśnie do publicznej wiadomości, że jedynie trzy jej urządzenia zostaną zaktualizowane do Androida 7.0 Nougat i choć może ona ulec wydłużeniu, to raczej nie mamy co się tego spodziewać. Otóż nowego Androida znajdziemy w HTC 10, HTC One M9 oraz HTC One A9. Proces aktualizacji rozpocząć ma się w czwartym kwartale tego roku i rozpocznie się kolejno od pierwszego z wymienionych.

HTC 10

Lenovo Moto/Motorola

Niewiele wiemy w tej kwestii także o Motoroli, która została przejęta przez Lenovo. Jak dotąd urządzenia tego producenta aktualizację dostawały do trzech miesięcy od jego premiery. Nie wiemy, czy i tym razem będzie podobnie, ale bardzo możliwe, że tak będzie.

Moto Z Force
Wprawdzie Moto Z i Moto Z Force oraz mająca się pojawić Moto Z Play mają zadebiutować z Androidem Marshmallow, to niewykluczone, że to właśnie one wraz z Moto X Style oraz Moto X Force zostaną zaktualizowane.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *