sprzedaż gier z serii Wiedźmin

Sprzedaż gier z serii Wiedźmin przekroczyła 25 mln

Nie jest żadną tajemnicą, że CD Projekt na serii Wiedźmin zarobił krocie. Wystarczy zauważyć, że tylko Wiedźmin 3 w ubiegłym roku dał 584 mln zł przychodów ze sprzedaży i 251 mln zł zysku. Wszystko rzecz jasna dzięki dodatkowi Krew i Wino. Warto jednak spojrzeć również na całkowitą sprzedaż gier z serii Wiedźmin. Jak się okazuje, trylogia rozeszła się już w przeszło 25 mln egzemplarzy, a mówimy tu o wersjach podstawowych bez żadnych dodatków.

Sukces Wiedźmina 3

Patrząc na wyniki sprzedaży i przede wszystkim zyski, CD Projekt najwięcej na tej serii zarobił w roku 2015, kiedy to pojawił się Wiedźmin 3: Dziki Gon. Z bardzo dobrej strony pokazał się jednak również w roku ubiegłym dodatek Krew i Wino. To między innymi właśnie dzięki niemu zyski ze sprzedaży Wiedźmina w roku 2016 zbliżyły się do tych osiągniętych rok wcześniej.

Przypomnijmy też, że to nie koniec. W tym roku możemy się bowiem spodziewać premiery gry Gwint: Wiedźmińska gra Karciana. Poza tym CD Projekt pracuje też nad tytułem Cyberpunk 2077. Nic więc nie wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości sytuacja finansowa polskiego producenta gier miałaby się pogorszyć.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *