Starbreeze i Acer tworzą nową firmę

W ubiegłym miesiącu Acer oraz Starbreeze Studios podały do publicznej wiadomości, że razem pracować będą nad stworzeniem gogli wirtualnej rzeczywistości StarVR. Okazuje się, że poszły one nawet o krok dalej. Postanowiły założyć bowiem firmę, która będzie skupiała się na tym projekcie.

Nowy twór nazywać się będzie Acer Starbreeze Corporation, a obie firmy wchodzące w jego skład będą miały w tej spółce po 50% udziałów. Ustalono, że kapitał statutowy nowej firmy wynosić będzie 25 milionów dolarów, na które oba podmioty złożyły się po połowie. W razie potrzeb obie po równo będą także do projektu dokładać.

Takie połączenie jest z korzyścią dla rynku i samego klienta, bo przyspieszy ono pracę nad goglami. Tajwański koncern szacuje, że pierwsze egzemplarze tego produktu na rynku pojawią się jeszcze w tym roku, a masowa produkcja ruszy w następnym.

Nadal sporą zagadką pozostaje natomiast cena gogli, choć na pewno nie będzie to produkt tani. Od początku twierdzono, że najważniejsza jest jakość, czego wynikiem będą dwa 5.5-calowe wyświetlacze OLED o rozdzielczości QHD 2560 × 1440 pikseli na oko. Sam zakres widzenia wynosić będzie natomiast 210°.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *