program mDokumenty

W czterech miastach ruszył program mDokumenty

W czterech polskich miastach ruszył właśnie program mDokumenty. Pilotaż obejmuje Łódź, Ełk, Koszalin i Nowy Wiśnicz. Ministerstwo Cyfryzacji chce w ten sposób sprawdzić, jak dowód w telefonie sprawdzi się na co dzień.

Telefon i Profil Zaufany

Mieszkańcy tych miast w programie rejestrować się mogą od 11 maja. Aby to zrobić, wystarczy Profil Zaufany oraz oczywiście telefon komórkowy.

Przypomnijmy, że pomysł resortu cyfryzacji ma za zadanie poprawić komfort obywateli. Nie jest jednak prawdą, że skany swoich dokumentów będą przechowywane na smartfonach. Nie będzie takiej potrzeby. Wówczas przy okienku w urzędzie, a w przyszłości także i na przykład na poczcie czy nawet podczas kontroli drogowej wystarczy powiedzieć, że korzystamy z tego rozwiązania, podając swój PESEL oraz numer telefonu. Następnie we wiadomości otrzymamy kod weryfikacyjny.

Zauważmy też, że program mDokumenty, nawet jeżeli będzie wprowadzony na stałe, nie będzie konieczny. Jeśli obywatele będą chcieli zostać przy klasycznych dokumentach, będą mieli taką opcję.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *