polskie ceny gier na Nintendo Switch

Switch – nowa konsola od Nintendo

Mimo iż od premiery konsoli NX minęło już prawie półtora roku, jak dotąd nie wiedzieliśmy, z jakim produktem mamy do czynienia. Więcej wiemy dziś, kiedy to światło dzienne ujrzała konsola Switch. Tak jak od pewnego czasu sugerowały przecieki jest to połączenie handhelda z domową platformą do grania. Ma ona formę tabletu i odczepiane kontrolery. Nintendo jak na razie nie podało mimo wszystko wielu danych. Można się tylko domyślać, że część tabletowa mierzy około siedmiu cali i napędza ją układ Nvidia Tegra.

Konsola umożliwia grę przenośną, ale i stacjonarną. Kiedy nie ma potrzeby korzystania z niej jako urządzenia mobilnego możemy wpiąć ją do stacji dokującej Switch Dock, a następnie podłączyć do telewizora. Aby to zrobić, wystarczy odłączyć boczne kontrolery. Te założyć trzeba następnie na uchwyt Joy-Con Grip.

Japończycy zapewniają, że konsola Switch będzie współpracowała z tytułami takich producentów jak Activision, Atlus, Bethesda, Capcom, EA, Epic Games, Konami, PlatinumGames, Square Enix, Take-Two czy Ubisoft. Na potwierdzenie tych informacji musimy jednak jeszcze trochę poczekać, bo jej premiera zaplanowana została na marzec przyszłego roku.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *