polskie ceny gier na Nintendo Switch

Switch – nowa konsola od Nintendo

Mimo iż od premiery konsoli NX minęło już prawie półtora roku, jak dotąd nie wiedzieliśmy, z jakim produktem mamy do czynienia. Więcej wiemy dziś, kiedy to światło dzienne ujrzała konsola Switch. Tak jak od pewnego czasu sugerowały przecieki jest to połączenie handhelda z domową platformą do grania. Ma ona formę tabletu i odczepiane kontrolery. Nintendo jak na razie nie podało mimo wszystko wielu danych. Można się tylko domyślać, że część tabletowa mierzy około siedmiu cali i napędza ją układ Nvidia Tegra.

Konsola umożliwia grę przenośną, ale i stacjonarną. Kiedy nie ma potrzeby korzystania z niej jako urządzenia mobilnego możemy wpiąć ją do stacji dokującej Switch Dock, a następnie podłączyć do telewizora. Aby to zrobić, wystarczy odłączyć boczne kontrolery. Te założyć trzeba następnie na uchwyt Joy-Con Grip.

Japończycy zapewniają, że konsola Switch będzie współpracowała z tytułami takich producentów jak Activision, Atlus, Bethesda, Capcom, EA, Epic Games, Konami, PlatinumGames, Square Enix, Take-Two czy Ubisoft. Na potwierdzenie tych informacji musimy jednak jeszcze trochę poczekać, bo jej premiera zaplanowana została na marzec przyszłego roku.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *