Tani telewizor 4K od Samsunga

Jeszcze kilka lat temu o rozdzielczości Ultra HD słyszał mało kto. Trudno się temu jednak dziwić skoro wówczas telewizor 4K kosztował minimum kilkanaście tysięcy złotych. Jako że technologia ta rozwija się dziś w szybkim tempie także i telewizory 4K z roku na rok tanieją. Jeszcze dwa lata temu zapłacić za nie było trzeba w okolicach dziesięciu tysięcy złotych. Dziś większość nie kosztuje więcej niż sześć. Co jednak kiedy typowy Kowalaki nie zamierza przeznaczyć takiej kwoty na zakup nowego telewizora, a jednocześnie chce mieć go w najwyższej rozdzielczości? W takiej sytuacji musi zainteresować się modelem JU6000 od firmy Samsung.

Dla potencjalnego klienta, a zwłaszcza tego, który nie wie jakie parametry są w telewizorze najważniejsze, najistotniejszą kwestią jest rozdzielczość. Tu jak już wspomnieliśmy mamy rozdzielczość Ultra HD. Nie oznacza to jednak, że inne parametry zostały zaniedbane. Po to, aby kolory były żywsze, a ich nasycenie bardziej intensywne wykorzystano tu między innymi technologię PurColor. Poza tym Contrast Enhancer, która jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za ewentualne zwiększenie kontrastu.

Dodatkowo znajdziemy tu oprogramowanie Smart TV. Dzięki niemu w każdej chwili możemy dotrzeć do często wykorzystywanych przez nas aplikacji i serwisów lub ewentualnie do tej listy dodać nowe. Skorzystać w tym celu można ze sklepu, gdzie większość aplikacji jest całkowicie darmowa. Jeśli dodamy do tego strumieniowanie obrazu z telewizora na smartfon i w kierunku odwrotnym naprawdę otrzymujemy produkt wart wyższej ceny aniżeli 2000 złotych, bo właśnie tyle średnio przyjdzie nam za ten telewizor zapłacić. Kto teraz powie, że telewizory 4K nadal są w cenie, która nie jest przystępna dla zwykłego Polaka?

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *