Taśmy LED do podświetlenia obudowy od SilentiumPC

Komputery stacjonarne powinny być przede wszystkim wydajne i właśnie z tą myślą są składane. Jednakże są też tacy, dla których dobry PC-et to nie tylko ten, który ma dobre podzespoły, ale także nienagannie się prezentuje. Miłośnicy efektów specjalnych w swoich komputerach powinni być zainteresowani taśmami LED do podświetlenia ich obudowy. Za projekt odpowiada polska firma SilentiumPC.

Aurora Lighting System RGB-302, bo tak ów dodatek ma się nazywać, to dla wielu tylko zwykły, nic niedający bajer. Owszem, choć nie potwierdzą tego posiadacze obudów z oknem. Dla nich taki dodatek może okazać się atrakcyjny, bo w ten sposób mogą podkreślić wygląd swojego komputera.

Tym bardziej że nie tylko cena, która wynosi tu 69 złotych, ale także i sposób montażu pasków jest trywialny. Aurora Lighting System RGB-302 to bowiem dwa LED-owe paski, które mogą świecić na osiem kolorów, w tym na: biały, czerwony, zielony, niebieski, fioletowy, jasny błękit, różowy oraz kolor zielonej trawy, cokolwiek miałoby to oznaczać. Co ciekawe różne są też tryby pracy. Może być to pełna lub zmniejszona intensywność, pulsowanie lub całkowite wyłączenie diod. Same paski są natomiast elastyczne, a dla ułatwienia ich montażu wspomóc można się magnesami i dwustronną taśmą klejącą.

Po montażu dwóch 30-centymetrowych pasków trzeba jeszcze podłączyć je do zasilania. Służy temu niewielki kontroler montowany jako karta rozszerzeń. Zasilane są one ze złącza SATA. Co wy na to?

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *