Transport miejski według Chińczyków

Co jakiś czas pojawiają się koncepcje, które miałyby rozładować transport miejski i uczynić go bardziej efektywnym i wolnym od korków. Większość pomysłów albo nie była skuteczna, albo też nie dało się ich zrealizować. Z ciekawą propozycją wyszli chińscy inżynierowie, którzy zdali się znaleźć sposób na to, aby usprawnić taki transport.

Podczas zorganizowanej w Pekinie wystawy International High-Tech Expo przedstawiono koncepcję połączenia autobusu z tramwajem, który poruszałby się wzdłuż dróg po szynach, a jednocześnie nie blokowałby ich innym uczestnikom ruchu. Wszystko dzięki specjalnemu kształtowi. Reszta pojazdów o maksymalnej wysokości dwóch metrów przejeżdżałaby pod nim jak przez tunel.

Pomysłodawcy zauważają, że taka koncepcja miałaby wiele zalet. Przede wszystkim taki pojazd poza tym, że mógłby rozwijać prędkość do 60 kilometrów na godzinę, jednocześnie zabrałby nawet 1400 pasażerów. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania mają być niskie koszty budowy.

Pierwsze testy tego rozwiązania odbędą się jeszcze w tym roku w jednym z miast w Chinach. Jeśli koncepcja się sprawdzi bardzo możliwe, że szybko się rozpowszechni.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *