nowe laptopy od Huawei

MateBook D, E i X – trzy nowe laptopy od Huawei

Wszystko wskazuje na to, że po tym, jak rok temu firma Huawei zaprezentowała swojego MateBooka, niebawem przedstawi nam kolejne komputery przenośne. Trzy nowe laptopy od Huawei mają nosić nazwy MateBook D, E i X. Nie jest wykluczone, że zobaczymy je już na targach Computex 2017. Wiemy też, że wszystkie mają pracować pod obsługą systemu Windows 10. Co je natomiast od siebie różni?

MateBook E

MateBook E jest bezpośrednim następcą modelu z ubiegłego roku. Zastosowano w nim 12-calowy ekran o proporcjach 3:2 oraz procesor Intel Core i7 z generacji Kaby Lake-Y o TDP 4,5 W. Jego bateria to z kolei akumulator o pojemności 4430 mAh.

MateBook D

MateBook D to natomiast laptop z 12,5-calowym ekranem o proporcjach 16:9. Co ciekawe można go odgiąć o 360 stopni, tym samym przekształcając go w tablet. Jego układem najprawdopodobniej będzie procesor Intel Core i7 z serii Kaby Lake-U.

MateBook X

Również i MateBook X wyposażony został w ekran o przekątnej 12,5 cala. W tym przypadku jest to jednak klasyczny komputer przenośny, którego nie można zmienić w tablet. Być może będzie to jedyna różnica, ponieważ również i tutaj procesorem ma być Intel Core i7 z generacji Kaby Lake-U.

Jak na razie nic nie wiemy o pozostałych podzespołach tych komputerów oraz ich cenie, jaką będą miały te nowe laptopy od Huawei. Nie jest to oficjalne stanowisko, ale wszystkie informacje o tych urządzeniach poznać powinniśmy najpóźniej na przełomie maja i czerwca. Wtedy bowiem odbędą się wspomniane targi Computex 2017.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *