Ubezpieczenie smartfona w sieciach Orange, Play i Plus – brać czy nie brać?

Niemal każdy z nas ma dziś smartfona. Jest to zrozumiałe, bo trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to gadżet niezwykle praktyczny, który nie służy już tylko i wyłącznie wykonywaniu połączeń czy wysyłaniu wiadomości tekstowych. Dzięki smartfonowi, zwłaszcza jeśli ma on połączenie z siecią sprawdzimy pocztę e-mail, przejrzymy informacje z regionu i świata, zalogujemy się do bankowości internetowej czy nawet przeprowadzimy zakupy. Wszechstronność tych urządzeń jest dziś ogromna, co nie oznacza, że są to gadżety niezawodne. Tak jak i wszystkie urządzenia z zakresu elektroniki, tak i smartfony mogą ulec uszkodzeniu, choćby na skutek nieszczęśliwego wypadku czy klasycznej awarii mechanicznej. Poza tym telefon taki zawsze może nam zostać skradziony, a jak wiemy, miłośnicy cudzego mienia są w każdym mieście.

Być może warto w takiej sytuacji pomyśleć o ubezpieczeniu swojego smartfona. W tym artykule przyjrzymy się ubezpieczeniom dostępnym u operatorów, a jako że najpopularniejszymi są Orange, Plus i Play to właśnie ich wzięliśmy pod lupę. Czy warto się zatem decydować na ubezpieczenie swojego telefonu u któregoś z tych operatorów i jeśli tak to polisę w jakim planie wybrać?

Nowy Bezpieczny Telefon w Orange

Zacznijmy od najpopularniejszego w Polsce operatora jakim niewątpliwie jest sieć Orange. Ten operator przygotował nam akurat trzy różne oferty ubezpieczeniowe, a więc: „Nowy Bezpieczny Telefon Standard”, „Nowy Bezpieczny Telefon Komfort” oraz „Nowy Bezpieczny Telefon Premium”. W zależności od pakietu mamy mniejszy/większy zakres ochrony, a także niższą/wyższą cenę samej usługi. W skrócie wygląda to tak:

smartfon ubezpieczenie

Nowy Bezpieczny Telefon Standard – cena: 7,99 zł za miesiąc obejmuje:

– ubezpieczenie telefonu na wypadek kradzieży z włamaniem lub rabunku,
– ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia mechanicznego,
– ubezpieczenie w przypadku nieautoryzowanym połączenia do kwoty 4000 zł.

Nowy Bezpieczny Telefon Komfort – cena: 14,99 za miesiąc obejmuje:

– wszystko, co w ubezpieczeniu Standard + wypłatę odszkodowania w przypadku zalania telefonu.

Nowy Bezpieczny Telefon Premium – cena: 18,99 za miesiąc obejmuje:

– wszystko, co w ubezpieczeniu Komfort + ubezpieczenie na wypadek kradzieży kieszonkowej.

Warto zauważyć, że zgłoszenie odszkodowania w firmie Orange nastąpić może dwa razy w ciągu roku, a wartość szkody nie może za każdym razem przekroczyć granicy 600 zł.

Ubezpieczenie Plus

Jedne z najszerzej rozbudowanych ubezpieczeń ma firma Plus, która przygotowała cztery polisy ubezpieczeniowe obejmujące naprawę smartfona lub jego wymianę na nowy.

Wariant pierwszy z opłatą 3,99 zł za miesiąc obejmuje:

– naprawę urządzenia w przypadku awarii, kiedy jest on na gwarancji producenta w czasie 48 godzin i z bezpłatnym transportem.

Wariant drugi z opłatą 4,99 za miesiąc obejmuje:

– ubezpieczenie z wariantu pierwszego + możliwość wymiany urządzenia na nowe lub po regeneracji.

Wariant trzeci z opłatą 8,99 zł za miesiąc obejmuje:

– ubezpieczenie z wariantu drugiego + ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wyświetlacza lub zalania telefonu.

Wariant czwarty z opłatą 11,99 zł za miesiąc obejmuje:

– ubezpieczenie z wariantu trzeciego + wymianę smartfona w przypadku rabunku lub kradzieży z włamaniem.

Powyższe ubezpieczenie dotyczy smartfonów o wartości do 599,99 zł. Przy ich wartości w granicach 600 – 999,99 zł kolejne warianty kosztują: 3,99 zł/4,99 zł/10,99 zł i 14,99 zł za miesiąc, a telefonach powyżej tysiąca: 3,99 zł/4,99 zł/18,99 zł i 22,99 zł miesięcznie.

Bezpieczny telefon w Play

Oferta tego operatora jest przygotowana w oparciu o porozumienie z ubezpieczycielem Metlife Europe Insurance Limited. Operator przygotował tu abonentom dwa pakiety podzielone dodatkowo ze względu na wartość smartfona. Warto też zauważyć, że obejmuje ono skutki uszkodzenia smartfona w Polsce oraz do 60 dni pobytu poza jej granicami.

Polisa Komfort obejmuje naprawę, wymianę na nowy lub smartfon po regeneracji w przypadku zalania naszego telefonu. Koszt to:

7,99 zł przy telefonach o wartości poniżej 900 zł,
13,99 zł przy telefonach o wartości 900 – 1500 zł,
7,99 zł przy telefonach o wartości powyżej 1500 zł.

smartfon woda

Polisa Premium zawiera wszystkie elementy ubezpieczenia Komfort + dodatkowo obejmuje telefon ubezpieczeniem na wypadek kradzieży, kradzieży kieszonkowej oraz nieuprawnionego użycia telefonu. Jej koszt to:

9,99 zł przy telefonach o wartości poniżej 900 zł,
16,99 zł przy telefonach o wartości 900 – 1500 zł,
24,99 zł przy telefonach o wartości powyżej 1500 zł.

Prawdą jest, że większość z nas na ubezpieczenie się nie decyduje. Sami musicie ocenić czy jest wam ono niezbędne. Przy telefonach o większej wartości wcale nie musi to być złe rozwiązanie.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *