Ubisoft zostanie przejęty przez Vivendi

Ubisoft zostanie przejęty przez Vivendi?

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku Ubisoft zostanie przejęty przez Vivendi. Francuski gigant ma na oku kilka firm, które ma zamiar przejąć. Ubisoft jest jednak jej oczkiem w głowie i do wchłonięcia tego podmiotu dojść ma w pierwszej kolejności. Agencja Reuters informuje, że Vivendi wchodzi w nową fazę przejmowania innych, a polityka firmy ma być znacznie agresywniejsza, niż ma to miejsce obecnie.

Kolejne udziały w Ubisofcie

Przypomnijmy, że Vivendi część akcji Ubisoftu kupiło już w ubiegłym roku, dochodząc do poziomu 25%. Francuskie prawo stanowi, że przejęcie pakietu kontrolnego możliwe jest tylko wtedy, kiedy przekroczony zostanie poziom 30%. Nie jest jednak powiedziane, że na Ubisoft na takiej zmianie skorzysta. Patrząc na to, do jakich praktyk zdolne jest Vivendi, nie jest to takie oczywiste. Mimo że Ubisoft miał ostatnio swoje wpadki z grami, to przejęcie przez Vivendi może ten problem jeszcze pogłębić.

Przypomnijmy więc tylko, że Vivendi na swoim koncie ma już nie tylko producentów gier. Poza tym także operatorów sieci komórkowych oraz firmy z branży reklamowej. Między innymi dlatego firma ma już pewne problemy z prawem we Włoszech. Oskarża się ją o niezgodną z prawem koncentrację wpływów na rynku sieci komórkowych oraz telewizyjnych, co ma związek z przejęciem firm Telecom Italia i Mediaset.

Nie wiemy, czy Ubisoft zostanie przejęty przez Vivendi, ale dla studia lepiej będzie, jeśli do tego nie dojdzie.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *