vivaldi browser

Vivaldi 1.0 już dostępne!

Stało się! Po roku wersji alpha i beta nowa przeglądarka Vivaldi wkracza w dojrzałą fazę pierwszej wersji z numerem 1.0.

Vivaldi to przeglądarka która została stworzona przez Jon von Tetschnera, jednego z twórców Opery. Hasłem przewodnim nowej przeglądarki jest „nowa przeglądarka dla najbardziej wymagających użytkowników”.

Co pozwala twórcom Vivaldi na tak śmiałe stwierdzenie? Chociażby w pełni konfigurowalne skróty klawiszowe, interfejs poleceń, wsparcie dla gestów wykonywanych myszką, konfigurowalne taby i bardzo dużo możliwości ustawień interfejsu przeglądarki wedle własnego uznania.

modern-classic-final

Vivaldi oparty jest na znanym z Chrome silniku Blink, co pozwala także na wykorzystanie rozszerzeń z googlowej przeglądarki.

Co jeszcze znajdziemy w nowej przeglądarce? Speed dial na wzór funkcji z telefonu, gdzie w każdym nowym tabie znajdziemy nasze ulubione strony, lepsze zarządzanie zakładkami a co najważniejsze – bardzo dobrą prędkość działania.

Czego zabrakło w pierwszej publicznej wersji? Jak dla mnie synchronizacji z innymi przeglądarkami. Chętnie zobaczyłbym możliwość przeniesienia danych z mojego ulubionego FireFoxa, żeby proces zmiany przeglądarki przebiegł bezboleśnie. Nie uświadczymy też żadnego wbudowanego AdBlockera (co mnie osobiście akurat cieszy). W planach jest także wbudowanie klienta email do przeglądarki, wzorem Opery.

Trzeba pamiętać że Vivaldi pojawia się w wersji 1.0 – jest to pełnoprawna jednak wczesna wersja. Miejmy nadzieję, że autorzy będą sumiennie rozwijać swój produkt i wsłuchiwać się w głosy użytkowników, bo to dla nas jest ten produkt.

Vivaldi można ściągnąć tutaj: https://vivaldi.com/download/

Redakcja Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *