Wirtualna wspinaczka na Himalaje z okularami Everest VR

Tych, którzy mogą poszczycić się zdobyciem Mount Everestu, po dobrej lekturze moglibyśmy wymienić z pamięci. Nie było ich wielu, choć próbowało niekiedy za cenę życia sporo śmiałków. Patrząc na produkt firmy Solfar Studios alpinistów, a w zasadzie alpinistów wirtualnych będzie ogrom. Wszystko dzięki okularom Everest VR, które pozwolą na wirtualny spacer po największym szczycie świata.

Firma odpowiadająca za projekt zdobyła już 2,15 miliarda dolarów, które powinny być wystarczające do stworzenia całego systemu. Co istotne wirtualne okulary umożliwiające wspinaczkę na Mount Everest posłużą nie tylko alpinistom chcącym zapoznać się z górą, ale także zwykłym osobom, które z alpinizmem nie miały wcześniej do czynienia. Ma to być połączenie systemu rozrywki z realistyczną symulacją.

O to, że taki wirtualny spacer będzie realny, nie mamy się co martwić. Solfar Studios wykorzystało zdjęcia islandzkiego studia RVX, które było odpowiedzialne za efekty specjalne w niedawno powstałym firmie Everest w reżyserii Baltasara Kormakura. Dzięki technice zwanej dwuobrazową fotogrametrią oraz technologii Unreal Engine 4 ujęcia są bardzo realistyczne, co zresztą potwierdzają współpracujący ze studiem alpiniści.

Aby wirtualny spacer był naprawdę był przeszyty rzeczywistością niezbędne będą dodatkowe kontrolery, między innymi Oculus Touch czy PlayStation Move. Dzięki nim staniemy się realnymi członkami wyprawy, którzy będą musieli zadbać o swoje życie, zważając na niebezpieczeństwo czyhające tu na każdym kroku. Zastanawia nas tylko, co odczujemy podczas upadku w przepaść. Nawet jeśli jest to upadek wirtualny, to jednak ludzie o słabym sercu powinni uważać.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *