Jak wybrać Gamepada do PC?

Nie można mieć wątpliwości co do tego, że gra na specjalnie przeznaczonej do tego konsoli jest znacznie wygodniejsza i bardziej komfortowa od tej samej czynności na PC-ie. Nie jest mimo wszystko powiedziane, że na komputerze nie możemy oddać się takiej rozrywce. Jak najbardziej, choć oczywiście przy wielu grach z samą myszką i klawiaturą sobie tutaj nie poradzimy. Niezbędny będzie Gamepad, a w zasadzie popularny Pad”. Warto zastanowić się nad tym, jak wybrać Pada do PC-ta?

Gamepad2

Przyciski

W pierwszej kolejności odnieść się trzeba do liczby przycisków, w które wyposażony jest taki Pad”. Najtańsze modele Gamepadów mają około 10 lub 12 przycisków i 8-kierunkowy dualpad, a więc strzałki. Droższe modele są natomiast dodatkowo wyposażone także w dwie analogowe gałki. Najbardziej wymagający postawią natomiast na modele bogate w ponadprogramowe przyciski, które są często niezbędne przy grach MMO.

Zauważmy tutaj, że im wyższa cena takiego kontrolera do gier, tym ma on więcej funkcjonalnych przycisków. Poza tym cena jest również uzależniona od tego, czy jest on bezprzewodowy, czy może do podłączenia Pada z komputerem potrzebujemy kabla.

Cena

Z pewnością wielu z nas zwraca tutaj także uwagę na cenę. Ile zatem przyjdzie nam za takie Pady zapłacić? Ceny są rzecz jasna bardzo różnorodne. Te tańsze nabyć możemy już za około 25 złotych, choć dla wybrednych graczy, którzy spędzają przed nowymi tytułami długie godziny, nie będą one praktyczne. Wymagania niedzielnego gracza taki kontroler jednak na pewno spełni.

Gamepad1

Droższe modele kosztują od stu złotych w górę. Jest to wówczas nie tylko Gamepad wyposażony w większą liczbę przycisków, ale także stworzony z lepszej jakości materiałów, które wolniej się zużywają.

Przy modelach z dolnej półki częstym problemem jest słabe zabezpieczenie przewodu USB, co powoduje przerwanie sygnału pomiędzy komputerem a samym joystickiem. Poza tym szybko zużywają się tutaj gałki analogowe, przez co funkcjonalność takich Padów drastycznie spada. Dlatego też nie zaleca się nabywania takich akcesoriów w hipermarketach i sklepach ze sprzętem RTV i AGD, gdzie Gamepady są słabe, a do tego mają zawyżoną cenę.

Kompatybilność

Ważne jest także i to, czy kontroler będzie pasował do naszego sprzętu. Zazwyczaj nie ma z tym problemów, choć przy tańszych modelach może okazać się, że nasz komputer ich nie rozpozna. To samo tyczy się także kompatybilności z konkretnymi grami. Okazać się bowiem może, że niskobudżetowy kontroler może nie być kompatybilny z najnowszym tytułem na rynku.

Producent

Z ceną rzecz jasna wiąże się także i producent danego modelu. Oczywiście w pierwszej kolejności powinniście się za nimi rozejrzeć pośród renomowanych firm, które Pady na rynek dostarczają już od dłuższego czasu. Na pewno zaliczymy do nich marki Sony, Thrustmaster, Logitech, Microsoft czy Natec. W ich przypadku raczej na pewno zakupione przez Was kontrolery będą kompatybilne z nowszymi grami. W przypadku produktów niskiej jakości nie jest to takie oczywiste.

Gamepad3

Jeśli dodamy do tego fakt, że o wiele szybciej ulegną one uszkodzeniu, lepiej jest kupić Gamepada droższego, który posłuży Wam znacznie dłużej.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *