Wzrost sprzedaży drukarek 3D

Drukarki 3D możemy dziś nabyć nawet już za nieco ponad 1000 zł, choć oczywiście urządzenia za 1500 czy 2000 zł są drukarkami dosyć prymitywnymi i bardzo ubogimi w praktyczne funkcje. Za lepsze trzeba natomiast zapłacić znacznie więcej. Mimo wszystko wydaje się, że rynek ten zmierza w dobrym kierunku, ponieważ z roku na rok zwiększa się sprzedaż tego typu urządzeń. Niezależnie od konkretnych modeli szacuje się, że tylko w ubiegłym roku sprzedaż drukarek 3D wzrosła o 70%, co jest już wynikiem wyraźnie wskazującym na to, że klienci coraz chętniej stawiają na wszechstronność.

Ciekawy raport przygotował Wohlers Associates. Według ich danych w ubiegłym roku drukarki 3D sprzedano w blisko 280 tysiącach egzemplarzy, co daje prawie 70% wzrostu w porównaniu z rokiem 2014. Ma to swoje potwierdzenie także w Polsce. Dla przykładu możemy wziąć olsztyńską firmę Zortax. Producent ten w 2015 roku zaliczył dochód w wysokości 37,6 milionów złotych, co przy 12,5 milionach w roku 2014 jest wynikiem imponującym.

Warto zastanowić się nad tym, co sprawia, że klienci coraz chętniej sięgają po takie drukarki. Mówiliśmy o ich wyższej jakości i wszechstronności. To prawda, aczkolwiek nie można przejść obojętnie wobec niższych cen tych urządzeń.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *