Firma Xiaomi zaprezentowała swojego pierwszego drona

Chińska firma Xiaomi na rynku znana jest przede wszystkim z produkcji smartfonów, choć poza nimi tworzy też między innymi telewizory, słuchawki czy kamery sportowe. Teraz rozszerzyła swoją ofertę prezentując właśnie swojego pierwszego drona, którego ochrzciła nazwą Mi Drone„.

Mi
Drone wyposażono w kamerkę, która znajduje się na uchwycie umożliwiającym 360°, a także zdalny kontroler dla podłączenia smartfona, co pozwoli na przesył obrazu na żywo. Wielką zaletą tego modelu jest jego modułowa budowa, która sprawia, że Mi Drone jest nie tylko dronem mobilnym, ale także pomaga w jego serwisowaniu. Mimo niepełnej specyfikacji wiemy też, że dron ten ma baterię o pojemności 5100 mAh. Według producenta pozwoli to na 27 minut ciągłego lotu.

Nowy gadżet ze stajni Xiaomi w sprzedaży dostępny będzie w dwóch wersjach różniących się od siebie kamerą. Za model z kamerką 4K zapłacić będziemy musieli około 460 USD, podczas kiedy ten wyposażony w kamerkę 1080p kosztuje około 380 USD. Dodatkowa bateria to z kolei koszt ok. 76 USD.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *