Znamy liczbę stron internetowych działających w Korei Północnej

Nie da się ukryć, że Korea Północna nie jest krajem zbyt rozwiniętym. Raczej moglibyśmy powiedzieć, że jest zdecydowanie odwrotnie. To samo tyczy się oczywiście sieci. Internet jest tu oczywiście obecny, ale na pewno nie w takiej postaci, do jakiej zdążyliśmy się przyzwyczaić w Polsce. Mieszkańcy tego kraju nie mogą korzystać z zasobów zewnętrznych stron internetowych, a uwagę skupiać jedynie na własnych. Tych jednak wiele nie ma. Ustalono, że w państwie tym funkcjonuje jedynie 28 witryn.

Do danych tych dotarł Matthew Bryant. Inżynier Ubera wykorzystał chwilowy błąd w zabezpieczeniach reżimu i pobrał pełną listę domen zarejestrowanych w Korei Północnej. Oczywiście większość z nich przepełniona jest propagandą, choć znajdują się wśród nich także i te dotyczące informacji turystycznych czy nawet przepisów kulinarnych.

Północnokoreańskie strony internetowe to: airkoryo.com.kp, cooks.org.kp, friend.com.kp, gnu.rep.kp, kass.org.kp, kcna.kp, kiyctc.com.kp, knic.com.kp, koredufund.org.kp, korelcfund.org.kp, korfilm.com.kp, ma.gov.kp, masikryong.com.kp, naenara.com.kp, nta.gov.kp, portal.net.kp, rcc.net.kp, rep.kp, rodong.rep.kp, ryongnamsan.edu.kp, sdprk.org.kp, silibank.net.kp, star-co.net.kp, star-di.net.kp, star.co.kp, star.edu.kp, star.net.kp i vok.rep.kp.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *